Випробування при прийнятті на роботу

isputanieКожний роботодавець бажає, щоб його підприємницька діяльність була успішною. А тому ретельно підходить до вибору працівників. Для того, щоб зрозуміти наскільки особа відповідає критеріям, які вимагає дана робота, законодавець передбачив встановлення випробування.

На період проходження випробування на працівника розповсюджується норми та трудові гарантії передбачені Кодексом Законів про працю.

Умова про те, що правник приймається на роботу з проходженням випробування, має бути обговорена і погоджена між роботодавцем і працівником.

А тому має бути відображена письмово у заяві про прийняття на роботу, договорі або контракті, в наказі про прийняття на роботу, з яким працівник ознайомлюється під підпис, до того як від почав працювати. Дане ознайомлення є підтвердженням, що працівник не заперечував проти внесення даної умови.

На час проходження випробування працівник є прийнятим на роботу, але із застереженням. У разі не проходження строку випробування трудовий договір або контракт з ним розривається.

Розривання трудового договору у разі не проходження працівником випробування, не є таким, що проводиться з ініціативи роботодавця. Так як, працівник даючи згоду на проходження випробування, цим самим дає згоду на те, що його можуть звільнити з підстави не проходження випробування.
Тобто правильно буде при оформленні звільнення керуватись ст. 28 КЗпП України, як встановлення протягом іспитового строку невідповідність працівника виконуваній роботі.

Якщо під час проходження випробування працівник відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю чи з інших поважних причин, роботодавець може прийняти рішення про продовження строку проходження випробування, на термін відсутності працівника.

Важливо розуміти, що продовження строку випробування є правом, а не обов’язком роботодавця. У разі продовження строку випробування дане рішення краще оформляти відповідним наказом, з яким письмово ознайомлюється працівник.

Ст. 27 КЗпП встановлено, що строк випробування не може перевищувати 3-х місяців. У деяких випадках законодавство дозволяє встановити шестимісячний строк випробування, але за погодженням з відповідними виборними органами первинної профспілкової організації.

При прийнятті на державну службу для державного службовця може встановлюватися випробування строком до шести місяців. При цьому погодження з виборним органом первинної профспілкової організації цього строку не передбачено законом «Про державну службу».

Місячний строк випробування встановлюється при прийнятті на роботу робітників. Законодавство не дозволяє перевищувати даний термін.
Законодавець не дає чіткого визначення, які категорії працівників відносяться до робітників. А тому для визначення, категорії «робітники» можна керуватись класифікатором професій. Знайти відповідну професію у класифікатору і визначити до якого вона розділу відноситься і які вимоги до неї встановлено.

Законодавством також встановлені відповідні обмеження, щодо випадків, коли роботодавець не може встановлювати випробування до таких категорій осіб:

• що не досягли вісімнадцяти років;
• молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
• молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;
• осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;
• інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи;
• при прийнятті на роботу в іншу місцевість;
• при переведенні на роботу;
• в інших випадках, передбачених законодавством.

Якщо після закінчення строку випробування працівник не був звільнений, як такий, що не пройшов строк випробування і продовжив працювати, він вважається таким, що витримав випробування. Розірвати трудовий договір після цього роботодавець може лише на загальних підставах.

О нас

Юридическая Компания «Дискурс» осуществляет предоставление адвокатских услуг, как жителям Чернигова, Киева Украины, так и гражданам других стран, которые нуждаются в правовой помощи на территории Украины.
В своей деятельности мы ориентированы на компетентную и добросовестную работу, разрешение ситуаций цивилизованным путем в соответствии с законом. Мы настроены на посторенние долговременных отношений для нас принципиально отстаивание интересов наших клиентов и соблюдение конфиденциальности полученной нами информации в результате работы.

Если Вам нужен адвокат в Чернигове Вы можете связаться с нами.

Ви тут: Главная Головна Uncategorised Випробування при прийнятті на роботу

© 2008 - 2018 Все права защищены и принадлежат Юридической консультации "Дискурс"