Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/zakon01/zakon.cn.ua/www/templates/ja_purity_ii/index.php on line 1
Передача особи на поруки трудовому колективу

Передача особи на поруки трудовому колективу

При порушенні кримінальної справи, однією із задач адвоката є вибір і узгодження з клієнтом позиції його захисту. В даному питанні важливо бути далекоглядним, щоб заздалегідь передбачити можливий вплив наслідків від вчиненого діяння на подальше місце особи у суспільстві.

Чинне законодавство України надає можливість звільнити особу від кримінальної відповідальності шляхом закриття кримінальної справи у зв’язку із передачею її на поруки трудовому колективу.
Умовно позитивною стороною закриття кримінальної справи у зв’язку із передачею особи на поруки колективу є звільнення її від кримінальної відповідальності, тобто відсутність судимості.

Питання про передачу особи на поруки трудовому колективу вирішується судом під час розгляду справи. У разі надходження відповідного клопотання під час досудового слідства за наявності відповідних підстав для передачі особи на поруки прокурор, слідчий виносить постанову про направлення справи до суду про вирішення питання про передачу її на поруки.

Стаття 47 КК України містить необхідний перелік матеріально правових підстав та умов дотримання яких необхідно для вирішення питання про передачу особи на поруки.

До матеріально правових підстав належить дійове каяття – тобто визнання особою своєї вини у вчиненому злочині, активне сприяння розкриттю злочину, усвідомлення всієї суспільної небезпеки її діяння, щире каяття, що виражається у готовності підлягти кримінальній відповідальності. Однією із важливих ознак дійового каяття є добровільне відшкодування потерпілому заподіяної шкоди.
Особа, обов’язково має бути членом колективу, який клопоче про передачу йому на поруки.
Клопотання про передачу особи на поруки має бути прийнято загальними зборами колективу, членом якого є особа та оформлено відповідним протоколом.

Під час вирішення судом питання про передачу особи на поруки колективу, суд зобов’язаний з`ясувати думку потерпілого та обов’язково у разі закриття кримінальної справи попередити потерпілого. У разі з незгодою потерпілого із винесеною постановою про закриття кримінальної справи та передачу особи на поруки трудовому колективу він має право подати апеляцію.

До матеріально правових умов звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку із передачею особи на поруки належать:
- вчинення злочину вперше. Особою, яка вчинила злочин вперше вважається особа, яка раніше не вчиняла злочинів, особа яка вчинила раніше злочин але її було звільнено від кримінальної відповідальності, або судимість якої є погашеною або знятою.

- вчинення злочину невеликої або середньої тяжкості, це означає що санкція статті по якій обвинувачується особа має передбачати покарання у вигляду позбавлення волі на строк до п’яти років або менш суворе покарання.

За наявності відповідних підстав для задоволення клопотання про передачу особи на поруки суд закриває справу і передає особу на поруки, а при встановленні обставин, що виключають передачу особи на поруки, відмовляє в задоволенні клопотання.

Даний вид звільнення від кримінальної відповідальності є досить умовним, оскільки у разі ухилення особи від заходів виховного характеру, не виправдання довіри колективу, порушення громадського порядку, за наявності відповідного рішення трудового колективу про відмову від поручительства суд відновлює розгляд кримінальної справи та вирішує питання про кримінальну відповідальність особи.
 

О нас

Юридическая Компания «Дискурс» осуществляет предоставление адвокатских услуг, как жителям Чернигова, Киева Украины, так и гражданам других стран, которые нуждаются в правовой помощи на территории Украины.
В своей деятельности мы ориентированы на компетентную и добросовестную работу, разрешение ситуаций цивилизованным путем в соответствии с законом. Мы настроены на посторенние долговременных отношений для нас принципиально отстаивание интересов наших клиентов и соблюдение конфиденциальности полученной нами информации в результате работы.

Если Вам нужен адвокат в Чернигове Вы можете связаться с нами.

Вы здесь: Главная Представительство интересов Статьи Статьи Передача особи на поруки трудовому колективу

© 2008 - 2018 Все права защищены и принадлежат Юридической консультации "Дискурс"