Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/zakon01/zakon.cn.ua/www/templates/zakon/index.php on line 1
Митний кодекс України 2012 року

Митний кодекс України 2012 року

13.03.2012 р. Президент України підписав прийнятий Верховною Радою Митний кодекс України. Митний кодекс в новій редакції вступив в законну силу з 1 червня 2012 р. Нагадаємо, що Верховною Радою вже були спроби прийняти Митний кодекс у 2011 р., але він був ветований Президентом. 

Для в`їзджаючих туристів, які бажають прибути в Україну на Євро 2012 р. приємною новиною буде те, що збільшилась сума товарів, які можливо ввозити в Україну 1 раз в 10 днів без сплати митного збору. Сума збільшилась з 200 євро до 500 євро, а для тих хто планує прилетіти на літаках до 500 євро. Вага товарів має не перевищувати 50 кг. Фізичним особам дозволено ввозити товари на суму 1000 євро. 

В новому Митному кодексі передбачена, ще більш сувора відповідальність за порушення митних правил. Збільшилась кількість статей, санкція яких передбачає обов’язкову конфіскацію.

Якщо порівняти, то стаття 339 старого МК (в новій редакції 471 МК) «порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю України» передбачала санкцію: тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів.

в новій редакції:

тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів. Тобто у випадках, якщо переміщення товарів заборонено або обмежено уникнути конфіскацію буде не можливо.

ст. 340 МК Недекларування товарів, транспортних засобів (ст. 472 недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення)

тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів, транспортних засобів, а на посадових осіб підприємств - від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів, транспортних засобів.

в новій редакції:

тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.

Тобто, передбачена обов’язкова конфіскація. Крім того, як і в старій редакції кодексу конфіскації підлягає майно незалежно від того, чи перебуває воно у власності порушника. Хоча дані дії суперечить нормам Європейської конвенції, щодо захисту права власності в особі на право володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Розширено коло учасників митного процесу, а саме надано можливість заінтересованим особам, тобто власникам товарів, транспортних засобів та їх представникам приймати участь у процесі. Залишилась можливість проходити спрощений порядок проходження митного контролю, через зелений коридор, але на жаль є митні пости на яких досі належним чином не обладнані коридори. А проходження даних коридорів порівняно із європейськими країнами дуже різняться, що призводить, до порушень митних правил, уникнути яких іноземцям майже не можливо.

Справи про порушення митних правил згідно законодавства України віднесені до адміністративних правопорушень. Але якщо санкція статті, передбачає конфіскацію тобто носить суворо обмежувальний характер до прав осіб, дані справи можуть бути віднесені до норм кримінального права. Але новим Митним кодексом дане питання в Україні не врегульовано.

О нас

Юридическая Компания «Дискурс» осуществляет предоставление адвокатских услуг, как жителям Чернигова, Киева Украины, так и гражданам других стран, которые нуждаются в правовой помощи на территории Украины.
В своей деятельности мы ориентированы на компетентную и добросовестную работу, разрешение ситуаций цивилизованным путем в соответствии с законом. Мы настроены на посторенние долговременных отношений для нас принципиально отстаивание интересов наших клиентов и соблюдение конфиденциальности полученной нами информации в результате работы.

Если Вам нужен адвокат в Чернигове Вы можете связаться с нами.

Вы здесь: Главная Главная Статьи Статьи Митний кодекс України 2012 року

© 2008 - 2018 Все права защищены и принадлежат Юридической консультации "Дискурс"