Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/zakon01/zakon.cn.ua/www/templates/zakon/index.php on line 1
Нові ставки судового збору в Україні

Нові ставки судового збору в Україні

З 01 листопада 2011 р. набрав чинності Закон України «Про судовий збір», який визначає правові засади судового збору, порядок, розмір та об’єкти його справляння.
Нагадаю, що до цього часу порядок справляння судового збору регулювався Декретом Кабінету Міністрів «Про державне мито» та порядком оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів.
Згідно нового закону розмір судового збору визначається в залежності від мінімальної заробітної плати в період подання позовної заяви. Раніше судовий збір, так зване «державне мито» вираховувалося з неоподаткованого мінімуму доходів громадян з 17 грн.

Прирівнюючи розмір судового збору до мінімальної заробітної плати законодавець тим самим збільшив його розмір, але об’єднав в один платіж судового збору «державне мито» та ІТЗ.
Такий механізм сплати судового збору ускладнює процедуру його справляння як для позивачів, так і судів, оскільки розмір судового збору буде постійно коливатись.
З іншого боку, збільшення розміру судового збору має зменшити велику завантаженість судів, що відобразиться на прискоренні розгляду справ. Кількість справ з невеликою ціною позову зменшиться, оскільки стане невигідно звертатись до суду, розмір судових витрат у комплексі може бути значно вищим ніж заподіяна шкода. Крім того, має зменшитись кількість недобросовісних позивачів, осіб які не впевнені у правомірності своїх дій.
Як відомо, функція правосуддя в Україні здійснюється виключно судами, тобто звернення до суду є останнім кроком для захисту своїх законних прав та інтересів.
Саме тому постає питання: Чи можлива, у нинішньому сьогоденні, досконала реалізація конституційного права звернення до суду для захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина при досить значному розмірі судових витрат.
Як саме вплине на стан правосуддя в Україні закон «Про судовий збір» стане зрозуміло пізніше…

 

О нас

Юридическая Компания «Дискурс» осуществляет предоставление адвокатских услуг, как жителям Чернигова, Киева Украины, так и гражданам других стран, которые нуждаются в правовой помощи на территории Украины.
В своей деятельности мы ориентированы на компетентную и добросовестную работу, разрешение ситуаций цивилизованным путем в соответствии с законом. Мы настроены на посторенние долговременных отношений для нас принципиально отстаивание интересов наших клиентов и соблюдение конфиденциальности полученной нами информации в результате работы.

Если Вам нужен адвокат в Чернигове Вы можете связаться с нами.

Вы здесь: Главная Главная Статьи Статьи Нові ставки судового збору в Україні

© 2008 - 2018 Все права защищены и принадлежат Юридической консультации "Дискурс"